Rabczanie wśród najlepszych snowboardzistów w Polsce w 26 Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Zimowych – Śląsk 2020 !!!

20200303_103619

Zawodnicy MKS Rabka-Zdrój po raz kolejny potwierdzają przynależność do czołówki polskiego snowboardu alpejskiego zdobywając 5 medali w juniorskich Mistrzostwach Polski rozegranych w Szczyrku:

Maciek Srokamedal srebrny w konkurencji snowboard cross

– medal brązowy w konkurencji slalom gigant

– medal brązowy w konkurencji slalom równoległy

Kuba Lubońskimedal srebrny w konkurencji slalom gigant

– medal brązowy w konkurencji snowboard cross

Nasi zawodnicy zajmując miejsca na podium otrzymali również już II Kółka Olimpijskie PKOL oraz zdobyli pierwszą klasę sportową w snowboardzie.

Osiągnięcia medalowe uzupełnił Norbert Mlekodaj /kategoria junior młodszy/ zajmując w finałach  IV miejsce w snowboard crossie  i V miejsce w konkurencji slalom równoległy.

W finałach OOM 2020 brało udział ponad 100 najlepszych zawodników w tej dyscyplinie z 12 polskich klubów snowboardowych. W klasyfikacji punktowej Olimpiady MKS Rabka-Zdrój uplasował się na II miejscu w Polsce w kategorii chłopców a na III w punktacji ogólnej snowboardu alpejskiego /za klubami zakopiańskimi/

Tegoroczna Zimowa Olimpiada Młodzieży była podsumowaniem sezonu snowboardowego 2019/20. Nasi zawodnicy zdobywali kwalifikacje do tych zawodów startując w 4 edycjach Pucharu Polski – Snowboard Alpine Challenge i Snowboard Cross zajmując czołowe /I, II, III/ miejsca. W podsumowaniu tej rywalizacji Maciek Sroka zajął miejsce II natomiast Kuba Luboński był II w Pucharze Polski w snowboard crossie.

Nasi klubowicze jak co roku byli także wśród najlepszych w Małopolskim Współzawodnictwie Sportowym Dzieci i Młodzieży.W kategorii tegorocznej  Licealiady nasza para juniorów Kuba Luboński i Maciek Sroka wywalczyła złoty i srebrny medal a Norbert Mlekodaj w kategorii Igrzysk Młodzieży zdobył srebro.

Za zaangażowanie i efekty sportowe w aktualnym, trudnym sezonie zimowym należą się naszym zawodnikom największe brawa i podziękowania.

Wyniki naszych zawodników z ostatnich sezonów to efekt  wieloletnich przygotowań i ciężkiej pracy treningowej na stokach Podhala /wczesno-ranne dojazdy/. Dzięki pomocy grantowej samorządu rabczańskiego z trudem udaje się utrzymać wysoki poziom sportowy tej sekcji. Nasza najlepsza dwójka ma jeszcze jeden sezon startów w kategorii juniora a w kolejce czekają młodsi adepci tej dyscypliny. Nasze hasło klubowe od 2 lat – szukamy sponsora !!