Sezon snowboardowy rozpoczęty

Sezon snowboardowy rozpoczęty – 3 medale rabczan !
Bardzo udanie zawodnicy sekcji snowboardu MKS Rabka-Zdrój rozpoczęli aktualny sezon zimowy. W rozegranej I edycji Pucharu Polski  – „Snowboard Alpine Challenge” w Bukowinie Tatrzańskiej polscy i czescy snowboardziści  rywalizowali w slalomie i slalomie równoległym. W obu konkurencjach rabczanie stawali na podium, zdobywając 1 złoty i 2 srebrne medale, potwierdzając kolejny raz przynależność do czołówki polskiego snowboardu w kategorii juniorskiej.
W bardzo widowiskowej konkurencji – slalomie równoległym nasi zawodnicy walcząc ze sobą w ścisłym finale zajęli 2 najwyższe miejsca na podium – Kuba Luboński – I miejsce, Maciek Sroka – był II. Natomiast w slalomie Kuba  zajął II miejsce , Maciek Sroka uplasował się na V pozycji.  Bardzo dzielnie poczyna sobie także młodszy z tego teamu – Norbert Mlekodaj, który regularnie zajmuje miejsca wśród 10 najlepszych alpejczyków. 
 Mamy nadzieję, że „wirus” w kolejnym nadchodzącym roku pozwoli na sportową i zdrową rywalizację.
 
inf. Zbigniew Pistor