Kolejne 4 medale snowboardowe w dorobku zawodników z Rabki-Zdroju !

Sezon snowboardowy nabrał tempa. Start w Młodzieżowym Pucharze i jednocześnie Mistrzostwach Polski w Snowboardcrossie w Krynicy przyniósł dla naszych snowboardzistów brązowy medal Kuby Lubońskiego.W zawodach wystartowało 3 naszych najbardziej rutynowanych zawodników, którzy plasowali się tuż za podium. W Pucharze Polski snowboardziści MKS Rabka-Zdrój zajęli miejsca: Kuba Luboński – III, Maciek Sroka – V, Norbert Mlekodaj – VI, natomiast w Mistrzostwach Polski w crossie odpowiednio: Kuba – IV, Maciek – VI, Norbert – VII.

Niestety w tym roku organizatorzy zawodów nie przygotowali trasy crossu do pełnej bezpośredniej rywalizacji zawodników. Współzawodnictwo odbywało się na podstawie indywidualnych czasów  osiągniętych przez zawodników w samotnym przejeździe, co trochę wypaczyło faktyczne umiejętności naszych zawodników w tej konkurencji snowboardowej.

Poniedziałkowy  start w zawodach Pucharu Polski w slalomie równoległym PGS w Suchem podsumowujących tegoroczny  cykl Pucharu Polski – Snowboard Alpine Challenge przyniósł nam kolejne miejsca na podium. Po zaciętej i widowiskowej walce na stoku Kuba Luboński zdobył srebrny medal a Maciek Sroka medal brązowy.Nasz junior młodszy Norbert Mlekodaj wywalczył w tych zawodach miejsca VI i VIII.

W podsumowaniu całego cyklu pucharowego w snowboardzie alpejskim sezonu 2020/2021 Kuba Luboński odniósł zasłużony sukces zajmując medalowe II miejsce.

Naszych zawodników czekają jeszcze starty w marcowych Mistrzostwach Polski Juniorów PSL i PGS w Snowboardzie a także spróbują powalczyć z najlepszymi seniorami w ich Mistrzostwach Polski w tej dyscyplinie.

 

                            trener sekcji snowboardu MKS Rabka-Zdrój

                                                                   Zbigniew Pistor