Mistrzostwa Województwa Małopolskiego Dzieci Młodszych, Dzieci Starszych i Młodzików w Lekkiej Atletyce

15 września w Tarnowie odbyły się Mistrzostwa Małopolski dla naszej młodszej grupy zawodników. Przywitały nas bardzo niekorzystne warunki pogodowe, co było dodatkowym utrudnieniem zwłaszcza dla sprinterów. Jednak z godziny na godzinę pogoda się poprawiała i startowało się już lepiej .
Bardzo udany debiut zaliczył 9letni Samuel Zając, który zajął 2 miejsce w biegu na 500m (1.33). Należy dodać, że był on najmłodszym zawodnikiem w stawce (2007 i młodsi). Kolejny udany start w wykonaniu jeszcze 8letniego Beniamina Parzątki, który również jako najmłodszy zajął 6miejsce w biegu na 60m (9,78). Do podium brakło 16setnych. W skoku w dal Beniamin poprawił swój rekord życiowy. Kolejna młoda zawodniczka Alessandra Sęk bardzo dobrze zaprezentowała się w biegu na 60m i skoku w dal. W skoku wzwyż Nela Kott wywalczyła brązowy medal wśród dzieci młodszych a Amelia Filas wyrównała swój rekord życiowy. Na 300m życiówkę ustanowiła Iza Wójciak. Po wakacjach wracają do formy nasi biegacze. Dobre czasy uzyskali: Sebastian Pachacz (300m), Anna Majchrzak (1000m), Anna Jajecznica (600m, Klaudia Czyszczoń (100m) oraz Remigiusz Wójciak (60m).