SREBRNI SNOWBOARDZIŚCI

Zawodnicy sekcji snowboardu MKS Rabka-Zdrój są na półmetku rywalizacji w nowym sezonie zimowym 2015/16.
Przygotowania na śniegu do sezonu rozpoczęły się w tym sezonie wyjątkowo wcześnie, albowiem
zawodnicy rozpoczęli je w listopadzie tygodniowym obozem sportowym na lodowcu w Kaprun w Austrii. Zaprocentowało to wynikami już na początku startów styczniowych.

W dwóch pierwszych edycjach zawodów eliminacyjnych do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży – Pucharze Polski-Snowboard Alpine Challenge rozgrywanych na Długiej Polanie i Suchem uplasowali się w czołówce najlepszych snowboardzistów Polski w kategorii junior A i B :
Konrad Miklasiński zdobył 2 srebrne medale w slalomie gigancie i slalomie, Maciej Sroka srebro w slalomie i 5 miejsce w gigancie a Kuba Luboński był blisko podium zajmując 4 i 5 miejsce.
W II edycji w zawodach na stoku w Suchem wyniki były jeszcze lepsze: kolejnymi dwoma srebrnymi medalami Konrad Miklasiński potwierdził przynależność do ścisłej elity juniorów Polski, natomiast w kategorii junior B /młodszy/ Jakub Luboński zajął 2 miejsce a Maciej Sroka miejsce trzecie.
Przed naszymi młodymi snowboardzistami jeszcze rywalizacja w III edycji Pucharu Polski oraz w crossie a także mamy nadzieję na udany start w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Zieleńcu.
Trzymamy również kciuki za starty Konrada w zawodach międzynarodowych FIS w Austrii oraz w Mistrzostwach Polski w konkurencjach alpine.