Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży 2018 Chorzów

Bardzo dobrze spisali się nasi reprezentanci na Mistrzostwach Polski U18 rozegranych na Stadionie Śląskim w Chorzowie  w dniach 27-29.07.2018. Prawo startu wywalczyli sobie Maciej Czyszczoń w biegu na 100 i 200m, Wojciech Galik w skoku w dal i trójskoku i Julia Kusiak w trójskoku( niestety kontuzja wykluczyła udział). Maciek borykający się ostatnio z kontuzjami pobiegł bardzo dobrze w eliminacjach 100m i  z czasem 11,11s awansował do finału B w którym finiszował na drugiej pozycji z dokładnie takim samym czasem jak w eliminacjach. W eliminacjach 200m , walcząc z bólem uzyskał 20 wynik-22,71s. Debiutujący w tak poważnej imprezie Wojtek Galik w eliminacjach skoku w dal uzyskał 6,28m co dało mu 16 miejsce w kraju. W trójskoku było już dużo lepiej, w eliminacjach 13,37m( nowy rekord życiowy) i pewny awans do finału. Finał rozegrany został w niedzielę w samo południe i w tych trudnych warunkach Wojtek awansował do ścisłego finału , w którym ostatecznie zajął 8 miejsce z wynikiem 13,32m. Trzeba dodać, że zarówno Maciek jak i Wojtek są z rocznika 2002 i rywalizowali z rocznikiem starszym. Występ  ten należy uznać za bardzo udany. Gratulacje dla zawodników i trenera.